הצלחת טיפולי שיניים

הצלחת טיפולי שיניים
תוכן עניינים

האם טיפול השיניים יצליח? האם השתלת השיניים תספק את התוצאה הרצויה? האם הלבנת שיניים אכן תקיים שיניים מבריקות ולבנות? האם עקירת שיני בינה תסתיים בטיפול אחד? האם אני זקוק לרופא שיניים מומחה? האם כל רופא שיניים יכול לעזור לאדם במצבי? אלו הן חלק מהשאלות הנפוצות ביותר בהן אני נתקלת במרוצת השנים. כאשר מדובר בטיפולי שיניים מקיפים הדורשים טיפולים גדולים, מורכבים ומסובכים אז ישנם משתנים רבים אשר ישפיעו על הצלחתם.

 

בשורות הבאות אנסה לסייע לכם בכלים להגדלת סיכויי ההצלחה של הטיפולים, תופתעו לגלות שיש לכם חלק רב בכך…

 

איך לסייע לטיפול שיניים להצליח?

1. המטופל הוא חלק אינטגרלי – לכל המטופלים שלי אני שבה ואומרת ששיתוף פעולה מיטבי מצדם ישפיע רבות על הצלחת הטיפול, ואם למדוד זאת באחוזים – אז 90% מהצלחת הטיפול תלויה במטופל וברמת המחויבות שלו.

 

הגעה למרפאת השיניים בזמן שנקבע לטיפולים הוא חשוב מאוד לביקורת, מעקב והמשך הטיפול. רופאת שיניים אינה בודה תאריכים רק בשביל לגבות מכם תשלום נוסף אלא רוצה להשלים את הטיפול כראוי ולבצע ביקורת על מנת לוודא שהכול מתקדם כשורה.

 

גם לאחר שמסתיים הטיפול יש להמשיך ולהגיע לביקורות שוטפות במרפאת השיניים – כך תוכלו למנוע מבעיות חדשות לצוץ ואם מתעוררת בעיה, אז ניתן יהיה לטפל בה באופן מידי ובצורה שמרנית.

 

2. ביקורים תכופים אצל השיננית – אחת לשלושה חודשים יש להגיע לביקור אצל השיננית לניקוי והסרת אבנית, טוב יעשה הדבר אם מדובר על שיננית המועסקת באותה מרפאת שיניים אחת שבה מתבצע הטיפול. כך תוכל השיננית לעדכן באופן ישיר את הרופא על מצבו של חלל הפה.

 

פעמים רבות השיננית היא זו שמאתרת בעיות שונות כבר בשלבים הראשונים וכך ניתן למנוע צרות גדולות יותר בהמשך. שמירה על רצף טיפולי תקל מאוד על הצלחת התהליך.

 

3. שמירה קפדנית על היגיינה אוראלית – לא די בצחצוח שיניים פעמיים ביום על מנת לסייע לטיפולי שיניים להצליח. חשוב מאוד להקפיד על המלצות הרופא בדבר שימוש בשטיפת פה, צחצוח באמצעות משחת שיניים מתאימה, השלמת הצחצוח בעזרת חוט דנטלי בעת הצורך ואף הקפדה על טכניקת צחצוח נכונה.

 

4. איכות העבודה והחומרים – כאשר מדובר על טיפולי שיניים מורכבים ותכניות דנטליות מסובכות אז להקפדה על כללי העבודה הנכונים ועל טכניקת עבודה "כפי שכתוב בספר" משמעות רבה בהצלחתם. גם לאיכות של חומרי העבודה ישנה משמעות וככל שיעשה הרופא שימוש בחומרים איכותיים יותר כך גם יעלו סיכויי ההצלחה. ציוד למרפאות שיניים בעל תווי תקן ורמת אמינות גבוהה הוא תנאי בסיסי במרפאות שיניים שמכבדות את עצמן.
לפיכך, יש לבחור ברופא שיניים מקצועי ומיומן שידע לתת מענה הולם לדרישות.

 

ניתן לתהות על קנקנו של הרופא המטפל בעזרת הידע המקצועי אותו הוא רכש, מבט חטוף על מרפאת השיניים ודרך ההתנהלות.
*הערה חשובה – הקפדה על היגיינה אוראלית והיענות להמלצות הרופא יפחיתו מחשיבותם של איכות החומרים.

 

5. הדמות המקצועית אליה אתם פונים – בתחום רפואת השיניים יש 9 התמחויות שונות אשר מכשירות רופא שיניים בתור מומחה. לדוגמה, מומחית לרפואת שיניים אצל ילדים, מומחה ליישור שיניים, כירורג פה ולסת, מומחה ברפואת הפה וכך הלאה. כאשר אתם ניצבים בפני מצב בריאותי מסוים הדורש ידע מקצועי רב ונקודתי מצד רופא השיניים אז ייתכן ותצטרכו לפנות אל אותו רופא שיניים מומחה. זכרו כי הידע המקצועי והניסיון של אותו רופא יסייעו לו באבחון טוב יותר של מצבכם וכמובן יסייעו לו בשלב הטיפול.

 

לכן, אם אתם רוצים טיפול שיניים מוצלח אז חשוב לוודא כי בחרתם את רופא השיניים הנכון, זה שהידע המקצועי שלו מתאים לצורך שלכם.

 

טיפולי שיניים בכרמיאל

מרפאת שיניים בכרמיאל, "טל ברג", עושה כל שביכולתה על מנת להבטיח טיפולי שיניים מוצלחים. אנו מספקים תחת קורת גג אחת שירותי רפואת שיניים של רופאים מומחים, ביניהם מומחה פה ולסת, מומחה לרפואת הפה, מומחה ליישור שיניים ורופאת שיניים מומחית לילדים, שיננית, מרפאת שיניים נעימה ונוחה ונהלי עבודה קפדניים.

 

טיפול שיניים מוצלח בכרמיאל

ד"ר טל ברג – רופאת שיניים מומחית בכרמיאל

 

אנחנו עושים שימוש בחומרי העבודה האיכותיים ביותר, מכבדים כל מטופל ואת הזמן היקר שלו ועושים כל שביכולתנו על מנת להעניק את טיפולי השיניים הטובים ביותר. אנחנו מבינים כי רק שילוב של יכולות, רצון, תודעת שירות, מקצועיות ואמפתיות יכולים להוביל אותנו לקבלת תוצאות מעולות.

 

יחד עם מרפאת השיניים, זכרו כי גם לכם חלק נכבד בהצלחת הטיפול ואל תקלו ראש בהמלצותיו של רופא השיניים.

 

ביקורים סדירים אצל השיננית, הקפדה על היגיינה אוראלית ובחירה נכונה של רופא השיניים ישלימו את הפאזל ויסייעו להגדלת סיכויי ההצלחה.

 

מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר בלשונית המופיעה מטה או בכל דרך אחרת!

ד"ר טל ברג
ד״ר טל ברג

ד"ר טל ברג רופאה בכירה, מומחית ברפואת הפה, עבדה בעברה כאחראית על תחום רפואת הפה במחלקה לכירורגיה פה ולסתות במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה.

ד"ר ברג בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה העברית, בוגרת התמחות ברפואת הפה בביה"ס לרפואת שיניים של אוניברסיטת ת"א ובעלת רישיון מומחה ברפואת הפה מטעם משרד הבריאות.

שתפו את המאמר עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
אולי יעניין אותך גם
זקוקים לייעוץ? צרו איתנו קשר!    מרפאת שיניים בכרמיאל - ד"ר טל ברג

    מרפאת שיניים מומחים בצפון, יחידה מסוגה, המבצעת טיפולי שיניים לחולים מורכבים, רפואת שיניים כללית וטיפול מסור לחלל הפה. רופאת שיניים מומחית ברפואת הפה, מומחה פה ולסת ורופאת שיניים מומחית לילדים.

    תפריט נגישות

    למידע וייעוץ מקצועי