טיפול שיניים לחולי סרטן

בית / טיפול שיניים לחולי סרטן

חולים אונקולוגיים (חולים המאובחנים כחולים במחלת הסרטן) מהווים אתגר טיפולי לרופא השיניים.

לרופא השיניים תפקיד חשוב מאוד בזמן הטיפולים ואחריהם:

 • עם גילוי מחלת הסרטן, יש להכין את החולה בצורה מיידית לטיפולים תוך התייעצות עם האונקולוג המטפל. יש להתאים טיפולי שיניים לחולים אונקולוגיים לפרוטקול הטיפולי שהומלץ על ידי האונקולוג. בשלב הזה, מבצעים סילוק מוקדי זיהום באופן הדחוף ביותר: הוצאת שיניים בעייתיות (שיניים שמפרישות מוגלה, רקובות או שיניים עם מחלת חניכיים מתקדמת).
 • טיפול במחלת חניכיים פעילה.
 • ניקוי יסודי על ידי שיננית.
 • בזמן הטיפולים, יש לטפל בתופעות הלוואי של הטיפול. כימותרפיה גורמת לפצעים בחלל הפה, הקרנות לחלל הפה גורמות לדלקת קשה של ריריות הפה, לפטרייה בפה ולהרס בלוטות הרוק – יש לטפל בזיהומים כמו פטריה או הרפס.
 • סיום הטיפול הוא השלב המאתגר. כעת צריך להתמודד עם הנזקים, שחלקם בלתי הפיכים, לשיניים ולחלל הפה. יש חולים שנוטלים תרופות (כמו ארדיה/זומרה) שלא מאפשרות טיפולי שיניים מסוימים (כמו עקירות שיניים וניתוחים), יש חולים הסובלים מסיבוכים כמו נמק של עצמות הלסת על רקע תרופות או הקרנות.
חברי קופת חולים מכבי?
טיפולי שיניים לחולים מורכבים ובהרדמה כללית – באסותא רמת החייל ת"א.
לתיאום תור נא לצלצל לטלפון של מוקד מכבידנט

* משתייכים לקופת חולים אחרת? צרו אתנו קשר ישירות בטלפון: 072-3943212

רופא שיניים לחולי סרטן

חייב להיות קשר רציף בין האונקולוג המטפל לבין רופא השיניים, שכן במקרים שבהם יש פצעים קשים המונעים מן החולה לאכול ולשתות, יש צורך באשפוז למתן נוזלים.

חולים שסובלים מסרטן חלל הפה ועברו הקרנות לחלל הפה סובלים מיובש קשה (בשל פגיעה בבלוטות הרוק) ועלולים לאבד את כל השיניים תוך זמן קצר יחסית.

טיפולי שיניים לחולי סרטן הפה צריכים להתבצע על פי הפרוטוקולים המקובלים וכן לשמור על תחזוקה שוטפת. רק רופא שיניים בעל מומחיות ברפואת הפה מסוגל להבין, לאבחן ולהתמודד עם תופעות אלו.

טיפולי שיניים לחולים אונקולוגיים מקנים זכאות להחזרים מקופות החולים על פי קטגוריות שונות. ההחזרים ניתנים ללא קשר למרפאת השיניים בה החולה בוחר לטפל.

טיפול שיניים לחולי סרטן במרפאה של ד"ר טל ברג

כשזה נוגע בבריאות הפה שלנו ושל הקרובים לנו, יש חשיבות גדולה בבחירת רופא שיניים מתאים. בריאות השיניים שלנו היא נושא רגיש, וכשמדובר במקרים מורכבים כמו חולי סרטן היא קריטית לבריאות הכללית שלנו.

החשיבות של טיפולי שיניים לחולים אונקולוגיים אצל רופא מומחה לרפואה הפה אינו דבר שיש להקל בו ראש, אנחנו מזמינים אתכם לייעוץ אצל דוקטור טל ברג להתאמת תכנית טיפולים אישית בהתבסס על הרקע הרפואי שלכם.

טיפולי שיניים חולים אונקולוגים
נמק של הלסת העליונה בעקבות שתלים דנטליים שנעשו בחולה הנוטל "זומרה"

צרו קשר והסירו דאגות מיותרות  טיפולי שיניים לחולים אונקולוגיים

  תפריט נגישות

  למידע וייעוץ מקצועי