טיפולי שיניים בהריון

בית / טיפולי שיניים בהריון

טיפולי שיניים בהריון אינם נעשים בקלות ראש אך חשוב לדעת שישנם מיתוסים רבים הקשורים לשיניים בהריון.

 

נתחיל מהעובדות: מוקדי זיהום בחלל הפה, כמו עששת (חורים בשיניים) ומחלת חניכיים, קשורים בזיהומים של מי השפיר, לידות מוקדמות ומשקל לידה נמוך. חיידקים מחלל הפה עוברים דרך מחזור הדם של האם ומסכנים את העובר.

 

רופא שיניים לנשים בהריון

יש ליידע את רופא השיניים על ההריון, למרות שכל טיפולי השיניים בהריון, כולל צילומים, מותרים. ההמלצה היא להיכנס להריון כשכל השיניים מטופלות ומסודרות. טיפולי עזרה ראשונה (טיפול בכאב) מותרים בטרימסטר הראשון של ההריון. את שאר הטיפולים נהוג לעשות בטרימסטר השני והשלישי.

 

טיפולי שיניים לנשים הרות

כמובן שהריון אינו זמן טוב להשתלות שיניים או ניתוחים כמו הרמות סינוס. אולם אם יש צורך בעקירה כירורגית דחופה של שיני הבינה – מותר לעשות זאת.


רופא שיניים לנשים בהריון צריך לדעת את כל ההיסטוריה הרפואית של המטופלות וכדאי שיהיה עם התמחות ברפואת הפה על מנת לתת מענה מדויק לכל צורך. 

 

המלצות לנשים בתקופת ההריון

יש להמנע משתיה של משקאות ממותקים בזמן ההריון. הסוכר לא טוב למשקל ולא טוב לשיניים.
יש לאכול 3-6 ארוחות מסודרות ביום ולא לאכול "כל הזמן".

 

נשים שסובלות מהקאות מרובות – אם פעולת צחצוח השיניים גורמת להקאות, ניתן להחליף את משחת השיניים למשחה שאינה יוצרת קצף או לצחצח עם פד גזה ללא משחה.

 

בגלל נטייה של החניכיים להתנפח ולדמם, בעיקר בטרימסטר השני והשלישי, יש לבצע ניקוי אצל שיננית אחת ל -3 חודשים. מומלץ להניח פלואוריד עם תום הטיפול. החומר אינו עובר את השלייה, אינו מסוכן בהריון ומאוד עוזר לבריאות השיניים.

 

יש תופעות נוספות בהריון כמו עודף של רוק, טעם מתכתי בפה או צריבה בלשון, שחולפות אחרי הלידה.

 

הסידן אינו "בורח" מהשיניים והעובר לא "לוקח" אותו. אם מקפידים על היגיינה טובה וטיפולי שיניים לנשים הרות אצל רופא שיניים מומחה לנושא, ניתן בהחלט לעבור את ההריון ללא נזקים.

 

מומלץ לעבור הכנה לתזונה נכונה של התינוק ולשמירה על בריאות השיניים של הילדים.

 

מרפאת השיניים של ד"ר טל ברג בצפון מטפלת בחולים בסיכון ובכל מי שרופא השיניים שלה אינו יכול לתת לה מענה עקב מצב רפואי מורכב – מוזמנות ליצור איתנו קשר לקביעת טיפולי שיניים בהריון – מומחים ברפואת הפה

 

שיניים בהריון

בתמונה: Pregnancy tumor – גדילת יתר של החניכיים על רקע הורמונלי. נפוץ בהריון.

טיפולי שיניים בהריון
למידע וייעוץ מקצועי    למידע נוסף וייעוץ מקצועי >
    למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
    השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם